English

همکاری علمی و آموزشی بین دانشگاه خزر و دانشگاه مراغه

به گزارش روابط عمومی و به نقل از دفتر همکاری¬های علمی بین¬المللی دانشگاه مراغه، تفاهم¬نامه آموزشی و پژوهشی میان این دانشگاه و دانشگاه خزر منعقد گردید.

با حضور هیأت باستان شناس از دانشگاههای هنگ کنگ و علوم و تحقیقات شانزی چین نشست تخصصی در دانشگاه مراغه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مراغه روز شنبه شانزدهم آذرماه پس از بازدید از رصدخانه خواجه نصیرالدین طوسی مراغه گردهمایی باستان شناسان چینی در سالن اوحدی دانشگاه برگزار شد.

تفاهم نامه همکاری آموزشی و پژوهشی بین دانشگاه فنی ارزروم از ترکیه و دانشگاه مراغه از ایران امضا شد.

دانشگاه فنی ارزروم یکی از هفت دانشگاه فنی کشور ترکیه می­باشد که در سال 2010 در شهر ارزروم تأسیس گردیده است. این دانشگاه جوان از 9 دانشکده و موسسه تحقیقاتی تشکیل شده است و در حال حاضر دارای 15 دپارتمان و 110 نفر عضو هیأت علمی در بخش های فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم سلامت، برق، معماری، ادبیات، علوم و ...

دکتر هملت عیسی خانلی، بنیانگذار دانشگاه خزر کشور آذربایجان به همراه دکتر بهمن امانی معاون دانشجویی این دانشگاه صبح چهارشنبه 21/09/98 از دانشگاه مراغه بازدید کردند.

به گزارش دفتر همکاری¬های علمی بین المللی دانشگاه، بنیانگذار دانشگاه خزر کشور آذربایجان به همراه معاون دانشجویی این دانشگاه از دانشگاه مراغه بازدید نموده و طی این مراسم با ظرفیت¬های آموزشی و پژوهشی دانشگاه آشنا شدند. دکتر هملت عیسی خانلی در این بازدید با اشاره به مشترکات فرهنگی و تاریخی هر دو کشور ...

سخنرانی علمی پروفسور بیرول کایا در زمینه هیدرولیک و برگزاری نشست دو جانبه با ریاست دانشگاه مراغه

سخنرانی علمی پروفسور بیرول کایا استاد و ریاست دانشکده عمران دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر،ترکیه در زمینه هیدرولیک با عنوان “Differential Quadrature Method for Solution of Linearized St. Venant Equations” با حضور جمعی از دانشجویان و علاقمندان در دانشگاه مراغه برگزار گردید.

در راستای گسترش همکاری‌های علمی بین‌المللی صورت پذیرفت؛

تفاهم نامه همکاری علمی و آموزشی بین دانشگاه بهاءالدین زکریا پاکستان و دانشگاه مراغه منعقد گردید.

برگزاری سخنرانی تخصصی با عنوان: "پدیده های نوین در تکنولوژی بتن"

سخنرانی تخصصی جناب آقای دکتر کامبیز رامیار استاد ایرانی مقیم خارج از کشور- دانشگاه اژه، کشور ترکیه- با عنوان "پدیده های نوین در تکنولوژی بتن" با همکاری مدیریت روابط بین-الملل، در روز شنبه 9 شهریورماه ۹۸ با حضور اساتید و دانشجویان علاقه مند برگزار گردید.

حمایت ۱۶۸ میلیون تومانی از محققان ایرانی و چینی

صندوق علمی مشترک راه ابریشم از فعالیت‌های پژوهشی مشترک میان محققان ایرانی و آکادمی علوم چین در قالب سه فعالیت پروژه‌های تحقیق و توسعه مشترک، برگزاری کارگاه‌های مشترک و تبادل محققان حمایت می‌کند.

همکاری ایران و ترکیه در زمینه ۵ موضوع پژوهشی

مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه تبریز گفت: ۵ عنوانِ تحقیقاتی برای انجام تحقیقات مشترک بین ایران و ترکیه انتخاب شدند.

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه مراغه و موسسه تحقیقاتی و آموزشی نانو بیو تکنولوژی و نانو سیستم کاربردی آذربایجان و اوکراین

در راستای گسترش همکاری‌های علمی و بین المللی؛ تفاهم‌نامۀ همکاری میان دانشگاه مراغه و موسسه تحقیقاتی و آموزشی نانو بیو تکنولوژی و نانو سیستم کاربردی آذربایجان و اوکراین به امضا رسید.

  فراخوان دوم همکاری های پژوهشی تحقیقاتی مشترک میان استادان و پژوهشگران ایرانی و ترکیه ای

  فراخوان دوم همکاری های پژوهشی تحقیقاتی مشترک میان استادان و پژوهشگران ایرانی و ترکیه ای در سال 2020 با هماهنگی های صورت گرفته توسط دانشگاه تبریز به عنوان مسئول کارگروه ملی همکاری های علمی با کشور ترکیه اجرا می گردد.

  اطلاعیه بورس تحصیلی مجارستان 2020-2019

  نظر به اقدامات و تلاش های بعمل آمده و پیرو مذاکرات بنیاد بورس دولت مجارستان با اعطای تعدادی بورس در مقاطع تحصیلات تکمیلی (ترجیحاً دکتری Ph.D ) در رشته های تحصیلی مختلف برای سال تحصیلی 2020-2019 موافقت نموده است.

  فراخوان مشترک همکاری های پژوهشی تحقیقاتی میان استادان و پژوهشگران ایرانی و آلمانی

  اولین فراخوان مشترک همکاری های پژوهشی تحقیقاتی میان استادان و پژوهشگران ایرانی و آلمانی در چارچوب همکاری های بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران و وزارت آموزش و تحقیقات جمهوری فدرال آلمان (BMBF)، برای سال ۲۰۱۸ از ۱۸ دسامبر انتشار یافته و به مدت دو سال قابل اجرا خواهد بود.

  برگزاری نشست علمی
  ...

  برگزاری نشست علمی با عنوان "آموخته هایی از زلزله های اخیر جهان: ایران، تایوان، اندونزی و ژاپن"

  برگزاری سخنرانی علمی
  ...

  جلسه سخنرانی و گزارش علمی از دانشگاه خرونینگن کشور هلند

  برگزاری سخنرانی علمی

  مدیریت همکاری های علمی بین المللی دانشگاه مراغه برگزار می کند

  برنامه «اراسموس پلاس»

  "ارسموس پلاس" برنامه اتحادیه اروپا در حوزه های آموزش، تربیت، ورزش و جوانان است که از سال 2014 آغاز شده و تا سال 2020 ادامه خواهد داشت.

   یستمین کنگره ملی و هشتمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی

   برگزاری بیستمین کنگره ملی و هشتمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران در راستای تحقق بخشیدن به اهداف سند ششم توسعه علمی کشور و نقشه جامع علمی جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد فضای هم‌اندیشی علمی بین محققان و دانشمندان علوم زیستی در سطح بین‌المللی در تاریخ 31 مرداد 1397 و به میزبانی دانشگاه مراغه